Przejdź do treści
Emil Herbasz

Emil Herbasz

terapeuta refleksolog i jogin

Jestem entuzjastą jogi i medytacji, zwłaszcza jogi kundalini, którą praktykuję codziennie. Niezwykle cenię sobie kontakt z naturą, spacery czy wycieczki rowerowe a z miłości do koni skończyłem kurs masażu koni. Według chińskiego systemu Wu-Xing jestem metalem i szczurem a w pracy koniem. Pokrywa się to z moim charakterem i stosunkiem do pracy: jestem osobą konsekwentną, poukładaną, dążącą do odkrycia prawdy, nastawioną na rozwój. Jako zawodnik (wg Systemu Fris) wolę robić niż zbyt dużo mówić. Ponieważ jest we mnie silna potrzeba pomagania ludziom, robię to, najlepiej, jak potrafię, nieustannie się ucząc, z każdym zabiegiem, z każdym klientem.

W 2003 r. ukończyłem kurs masażu dla zaawansowanych, organizowany przez Biostudio - Ogólnopolskie Niekonwencjonalne Kształcenia Medyczne. Poznałem główne zagadnienia Tradycyjnej Chińskiej Medycyny: refleksologią meridianologią, systemami yang i yin oraz 5 żywiołami. Już wtedy zrozumiałem, jak ogromny potencjał niesie ze sobą refleksologia. W 2021 r. ukończyłem szkolenie I st. w Polskim Instytucie Refleksologii w oddziale bydgoskim oraz podjąłem studia w Szkole Terapeutów OdNowa na kierunku Terapeuta Refleksolog. Od rozpoczęcia mojej przygody z refleksologią z pokorą podchodzę do każdego klienta, jak i złożoności zawodu.Jestem świadomy, że ta nauka nigdy się nie kończy.

Posiadam wiedzę z zakresu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny dotyczącą meridianologi, akupresury, refleksologii, kilku systemów w tym numerologicznego Wu-Xing, podstaw dietetyki oraz pracy z energią. Pomagam rozwiązać problem klienta z trzech poziomów: ciała, ducha i umysłu.

W Fuji-sanie prowadzę zajęcia jogi kundalini i jogi tańca oraz zabiegi refleksologii.