Przejdź do treści

Joga posturalna

Podczas zajęć jogi posturalnej nauczysz się m. in. prawidłowego ustawienia ciała w podstawowych asanach, co pomoże zredukować ból pleców i poprawić sylwetkę; skupisz się na świadomym oddechu, który wpływa na odprężenie i regenerację organizmu; wzmocnisz mięśnie głębokie, odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa i utrzymanie równowagi; poprawisz elastyczność, mobilność stawów i poczucie równowagi.

Dzięki regularnej praktyce można wzmocnić mięśnie głębokie, odpowiedzialne za stabilizację ciała, co przyczynia się do lepszego funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego. Zajęcia często uwzględniają również ćwiczenia oddechowe (pranajama), które pomagają w relaksacji i redukcji napięcia, a także wspierają koncentrację i świadomość ciała.

Ważnym elementem jest indywidualne podejście do każdej osoby uczestniczącej w zajęciach – nauczycielka korygując uczestników, zwraca uwagę na ich specyficzne potrzeby np. przy problemach z kręgosłupem, skoliozą czy bólami karku. Ta forma jogi może być stosowana jako profilaktyka zdrowotna lub uzupełnienie terapii ruchowej w rehabilitacji.

Zaletą jogi posturalnej jest to, że może być praktykowana przez osoby w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Dla wielu osób, zwłaszcza prowadzących siedzący tryb życia, może stać się skutecznym sposobem poprawy postawy i zwiększenia komfortu codziennych aktywności, poprzez zredukowanie bólu, usztywnień i napięć w ciele. Dzięki uczeniu się i utrwalaniu się prostych technik automasażu, które stosujemy podczas zajęć, możemy powtarzać je na co dzień by znacznie poprawiać sobie jakość życia i komfort odczuwania własnego ciała.

Przygotowanie do zajęć

Dla większego komfortu i bezpieczeństwa przychodząc na zajęcia do ośrodka przynoś własną matę i koc. Jeśli chcesz skorzystać z maty ośrodkowej, przyjdź nieco wcześniej, by zdążyć ją zdezynfekować przed zajęciami (po ich zakończeniu również, płyn jest dostępny na miejscu). Pod ręką miej koc i skarpetki – przydadzą się podczas relaksu końcowego. Zjedz przynajmniej 2,5 godziny wcześniej, załatw sprawy na tyle, żeby przez kolejne 1,5 godziny mieć czas tylko dla siebie.

Szczegóły (ceny / zapisy) w cenniku zajęć.