Przejdź do treści

Joga i medytacje

Osoby szukające w jodze medytacji, bez względu na wcześniejsze doświadczenia lub ich brak, zapraszamy na zajęcia, które stanowią dopełnienie praktyki asan. Podczas spotkań większą wagę przykładamy do koncentracji na oddechu i utrzymaniu pozycji w łagodnym i uważnym zatrzymaniu.

Właściwa postawa ciała, którą przyjmujemy podczas asan a także w medytacji oraz spokojny oddech mogą być sprzymierzeńcami dla napiętych mięśni i rozbieganego umysłu.

Lektura podręczników do medytacji czy jogi może być przydatna, jednak medytacja, podobnie, jak asany w jodze, powinna być przede wszystkim doświadczana. Gdy spróbujesz na chwilę doświadczyć ciszy – wyłączyć telefon, odsunąć na bok zdobycze cywilizacji – może okazać się, że Twój umysł zaniemówi i zdziwi się. Może ta chwila przyniesie Ci uspokojenie i odprężenie, może uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Daj sobie szansę i stwórz przestrzeń. Spowolnij bieg myśli …

Przygotowanie do zajęć

Dla większego komfortu i bezpieczeństwa przychodząc na zajęcia do ośrodka przynoś własną matę, poduszkę do medytacji i koc. Jeśli chcesz skorzystać z maty ośrodkowej przyjdź parę minut wcześniej, żeby ją zdezynfekować. Zjedz najpóźniej 1,5 godziny przed zajęciami.