Przejdź do treści

Tao yin

Droga do zdrowia i szczęścia

Tao yin to tradycyjna chińska terapia ruchowo – oddechowa. Istotą tych ćwiczeń jest gromadzenie, uzupełnianie, harmonizowanie i poruszanie energią Qi we własnym organizmie. Są to ćwiczenia dla osób w każdym wieku oddechowe, działające relaksująco i odprężająco, łagodząc stres oraz rozciągające i izometryczne. Bardzo dobrze sprawdzają się jako ćwiczenia na dolegliwości związane z kręgosłupem szyjnym i lędźwiowym, szybciej odzyskujemy siły utracone podczas pracy lub choroby. Jednym z najbardziej odczuwalnych efektów jest poprawa witalności, usunięcie wewnętrznych napięć.

Odzyskując energię usuwamy toksyny, odczuwamy jasność umysłu, odprężenie i relaks. Ćwiczenia te są zbawienne dla wszystkich w tych stresujących czasach. Wystarczy wygodny strój i mata do ćwiczeń. Poziom trudności jest taki, że przeciętny człowiek będzie w stanie je wykonać.

Przygotowanie do zajęć

Dla większego komfortu i bezpieczeństwa przychodząc na zajęcia do ośrodka przynoś własną matę i koc. Jeśli chcesz skorzystać z maty ośrodkowej, przyjdź nieco wcześniej, by zdążyć ją zdezynfekować przed zajęciami (po ich zakończeniu również, płyn jest dostępny na miejscu). Pod ręką miej koc i skarpetki – przydadzą się podczas relaksu końcowego. Zjedz przynajmniej 2,5 godziny wcześniej, załatw sprawy na tyle, żeby przez kolejne 1,5 godziny mieć czas tylko dla siebie.