Przejdź do treści

Masaż japoński Zen Shiatsu

Masaż shiatsu (z jap. znaczy ugniatanie) polega głównie na akupresurze i pracy z kanałami energetycznymi czyli meridianami. przywraca ciału zaburzoną równowagę energetyczną i podnosi witalność organizmu. Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską działa nie tylko na objawy ale przede wszystkim na przyczyny. W ten sposób likwiduje lub łagodzi dolegliwości zdrowotne. Działa też profilaktycznie, bo pozwala zdiagnozować i usunąć zaburzenia, jeszcze zanim przyjmą postać choroby. Można pracować z poszczególnymi organami np. z wątrobą, woreczkiem żółciowym, pęcherzem moczowym, nerkami, płucami, jelitem grubym, czy żołądkiem. Jest też bardzo skuteczny przy napięciach przedmiesiączkowych i bolesnych menstruacjach (przed i po menstruacji, nie w trakcie). Pomaga również na bóle głowy i choroby stawów

Masaż shiatsu także relaksuje na głębokim poziomie. To znakomity sposób na stres i pośpiech. Pozwala zatrzymać się, nawiązać kontakt z własnym ciałem i wnętrzem. Efekt jest taki, jakby człowiek naładował swoje baterie, co jest odczuwalne zwłaszcza w stanach wyczerpania i przepracowania, silnego niepokoju i przy problemach z bezsennością.

Osoba masowana jest w ubraniu (prośba, by przynieść ze sobą wygodne, luźne dresy i skarpetki na zmianę), w pozycji leżącej na macie.