Przejdź do treści

Refleksologia twarzy i głowy

Refleksologia twarzy i głowy wprowadza w stan przyjemnego wyciszenia. To nie tylko zabieg leczniczy i relaksacyjny, ale także upiększający i wspierający procesy samoregulacji organizmu. Zabiegi polecane są jako skuteczna terapia wspomagająca konwencjonalne leczenie wielu schorzeń i dolegliwości. Wyniki eksperymentów naukowych potwierdziły wydzielanie się podczas masażu endorfin (hormonów szczęścia), serotoniny i innych tzw. neurotransmiterów. Dzięki tym hormonom poprawia się nasze samopoczucie, odczuwamy głębokie wyciszenie i przeciwdziałamy depresji.

Delikatny masaż twarzy stymuluje mózg, pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia, reguluje energetykę organizmu. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Bliskość centralnego układu nerwowego sprawia, że działanie zabiegów na twarzy jest znacznie silniejsze niż np. na stopach. W związku z tym można je wykonywać rzadziej. Dokładne badania wykazały, że wyłącznie w refleksologii twarzy pracuje się na ciele migdałowatym, odpowiedzialnym za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem.

Dunka Lone Sorensen, światowej sławy terapeutka, stworzyła nurt terapii odruchowej zwany neurorefleksologią. Poświęciła temu ponad 30 lat swego życia. Wiedzę i doświadczenie w zakresie neurologii, kinezjologii, akupunktury i refleksologii zdobywała w Danii, Francji, Niemczech, Chile, Argentynie, Hiszpanii i na Kubie. W ponad 30 państwach nauczana jest refleksologia twarzy, metodą którą Sorensen stworzyła w oparciu o wiedzę z zakresu współczesnej neurofizjologii, tradycyjną medycynę dalekowschodnią oraz techniki masażu twarzy Indian z argentyńskich Andów.

Refleksologia bazuje na zjawisku łuku odruchowego. Podobnie, jak na dłoniach i stopach, również na głowie znajdują się punkty i obszary, które poprzez układ nerwowy i – opisane w medycynie Dalekiego Wschodu – kanały energetyczne, są połączone z odpowiednimi narządami czy też układami organizmu. Oddziałując na receptory, można poprawiać stan zdrowia. Lone Sorensen połączyła w spójny system osiągnięcia współczesnej neurofizjologii, techniki masażu indiańskich plemion z Patagonii oraz tradycję medycyny dalekowschodniej. Poznała m. in. metodę cybernetyczną, wywodzącą się z Wietnamu.

Masaż jest bardzo przyjemny, wycisza i odpręża. Dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy sprawia, że refleksologia twarzy i głowy jest rekomendowana w rehabilitacji schorzeń neurologicznych różnego pochodzenia. Pomaga w stanach depresyjnych i lękowych, bezsenności. Refleksologia twarzy to technika bezpieczna. Niewiele jest przeciwwskazań do jej wykonywania, są to stany zapalne i krwawienia w obrębie twarzy. Zaleca się serie zabiegów w tygodniowych odstępach, ale w przypadku uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego masaże wykonuje się nawet codziennie.

Korzyści

* przywraca blask twarzy, uelastycznia naskórek, pobudza ukrwienie, zmniejsza skłonność do opuchlizn, spłyca zmarszczki, liftinguje
* uruchamia procesy samoleczenia organizmu, wzmacnia organy wewnętrzne i wszystkie części ciała
* wycisza i uspokaja, wprowadza w głęboki stan relaksu i odprężenia
* usprawnia pracę umysłu, wzmacnia psychikę
* dodaje energii, wzmacnia układ immunologiczny
* reguluje pracę systemu nerwowego, zapobiega depresji, łagodzi już istniejące stany depresyjne, uodparnia cały organizm na działanie stresu.

Zabiegi polecane szczególnie w przypadkach: przemęczenia psychofizycznego, bezsenności, w stanach lękowych, chorób nerwu twarzy, chorób nieuleczalnych jako terapia łagodząca ból i poprawiająca kondycję psychofizyczną, problemów z koncentracją i zapamiętywaniem, chorób z uszkodzeniem neuralogicznym i paraliżu wszelkiego rodzaju, nadmiernej nerwowości i wypalenia zawodowego oraz problemów w życiu prywatnym, bólu, migreny, szczękościsku itp. obrzęków twarzy bólu i zapalenia mięśni, stawów, kręgosłupa i wspomagania organizmu kobiety podczas ciąży i po porodzie, przygotowania do zabiegów dermatologicznych i chirurgii estetycznej, nadwagi i otyłości, stwardnienia rozsianego, nowotworów, jako terapia wspierająca i wzmacniająca organizm.

Osoba korzystająca z zabiegu odpoczywa w pozycji leżącej w miłej i bezpiecznej atmosferze. Zabiegu nie powinno wykonywać się na pusty żołądek. Podczas zabiegu używane są jedynie profesjonalne, naturalne kosmetyki.