Przejdź do treści

Lomi lomi nui

Jest to jeden z najstarszych i najsilniej działających masaży polinezyjskich. Ma moc uzdrawiającą, działa nie tylko na ciało (które masowane jest specjalnymi, leczniczymi, naturalnymi olejkami) ale i na energię. Poprawia nastrój, niektórzy po masażu mają wrażenie, jakby ktoś zdjął z nich ciężar.

Lomi Lomi Nui usuwa napięcia, relaksuje, a także mobilizuje organizm do naprawy i samoleczenia. W starożytnych czasach wykonywano go ludziom, którzy potrzebowali impulsu, by dokonać ważnego czynu lub wprowadzić do życia znaczącą zmianę. Dziś też masaż ten doskonale się sprawdza, skutecznie usuwa blokady fizyczne i psychiczne. Sprawia, że nasza energia rusza z miejsca. Coś, co wydawało się wcześniej trudne i niemożliwe, przestaje takie być.

Masażowi towarzyszy łagodna hawajska muzyka. Delikatne a czasem mocne i zdecydowane ruchy dłoni i przedramion masażysty są jak fale oceanu, w których ciało zanurza się i oczyszcza ze wszystkiego, co przeszkadza mu żyć i cieszyć się życiem. Lomi uspokaja, wycisza, a także przypomina o naszym połączeniu z naturą i o sile, którą możemy z niej czerpać. Także o sile miłości, jaką daje nam obecność innych ludzi.