Przejdź do treści

Tai chi

Tai Chi to sztuka pracy z ciałem, która wywodzi się z Chin i jest praktykowana od wieków. Jej wciąż wzrastająca popularność, szczególnie w ostatnich latach, jest spowodowana dobroczynnym wpływem na nasze zdrowie.

Obecnie, głównie jako forma ćwiczeń i medytacji, jest praktykowana przez osoby w różnym wieku i kondycji. Opiera się na taoistycznej filozofii yin i yang, która kładzie nacisk na równowagę i harmonię przeciwstawnych sił. W Tai Chi równowagę tę osiąga się poprzez przepływ energii zwanej qi, która przepływa przez ciało i środowisko.

Ruchy w Tai Chi są powolne i celowe – wspomagają przepływ energii przez ciało, co prowadzi do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia. Badania wykazały, że poprawia równowagę, elastyczność i siłę. Wykazano również, że zmniejsza stres i niepokój, poprawia jakość snu i funkcje poznawcze. Powolny charakter Tai Chi sprawia, że jest to doskonała forma medytacji, pomagająca uspokoić umysł i poprawić koncentrację.

Uczestnictwo w zajęciach może być doświadczeniem transformującym. Ruchy, powtarzane i utrwalane, są delikatne, płynne i przemyślane, więc można je dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. Techniki oddechowe i praktyki medytacyjne a także relaksacja są również integralną częścią Tai Chi, wspomagając połączenie ciała i umysłu.

Na zajęciach popracujesz z oddechem i ruchem, zamykaniem i otwieraniem bram, poznasz elementy formy tai chi. Każde zajęcia rozpoczynają się i kończą krótką medytacją.

Strój: wygodny, niekrępujący ruchów, skarpetki lub trampki na miękkiej, cienkiej, jasnej podeszwie.