Przejdź do treści

Świecowanie
i konchowanie uszu

Świecowanie i konchowanie uszu to popularne zabiegi przeznaczone przede wszystkim dla osób chcących usunąć zanieczyszczenia z ucha, a także wyleczyć niektóre schorzenia laryngologiczne, takie jak: katar, zapalenie zatok, infekcje górnych dróg oddechowych. Pomaga także przy zaburzeniach w ostrości słuchu, migrenach, bólach i zawrotach głowy, jak również przy uporczywych uderzeniach gorąca w trakcie menopauzy czy też nadmiernej pobudliwości nerwowej.

Do zabiegów używa się specjalnych świec woskowych Indian Hopi, wykonanych z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego, które dodatkowo nasączone są olejkami. Świeca umieszczona w uchu wytwarza pod wpływem ciepła tzw. termiczny efekt kominowy, dzięki któremu w kanale usznym wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu z ucha usuwane są nagromadzone tam zanieczyszczenia i nadmiar woskowiny.

Jednocześnie krążące ciśnienie dostarcza stężoną parę olejków, wzbogaconą ziołami do wnętrza ucha, co stymuluje obwodowe ciśnienie krwi, które z kolei wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa krążenie limfatyczne oraz reguluje ciśnienie w zatokach. Oddziałuje również na punkty energetyczne ucha, umożliwiając prawidłowy przebieg energii.

Świecowanie i konchowanie mają podobny mechanizm działania, jednak różnią się siłą oddziaływania. Świecowanie jest zabiegiem niezwykle delikatnym i subtelnym, a świece wykorzystywane do zabiegu są węższe i krótsze niż konchy, które kształtem przypominają lejek. Zabieg konchowania trwa dłużej, a i jego działanie jest mocniejsze.