Przejdź do treści

Reiki

Reiki to technika uzdrawiania wywodząca się od mistrzów Dalekiego Wschodu. która jest łagodna, bezbolesna i głęboko relaksująca. Jej celem jest zapewnienie równowagi i uzdrowienie osoby jako całości.

Reiki oznacza energię, niezbędną i potrzebną wszystkim żywym istotom do prawidłowego życia i funkcjonowania, która niczym krew płynie w naszych ciałach i pozwala nam żyć i cieszyć się każdą sekundą. Gdy czujemy radość, miłość bądź rozpiera nas szczęście lub zachwyt, jest to oznaką tego, że krąży ona po organizmie bez przeszkód.

Żyjąc, pobieramy ją bez ustanku, poprzez pożywienie, medytację, modlitwę lub podczas snu. Niedobór tej energii lub zablokowane kanały mogą być przyczyną zapadania na różne choroby, apatii, braku sensu życia, przedłużania się okresów rekonwalescencji, czy przedwczesnego starzenia się.

Reiki pomaga usunąć blokady energetyczne i swobodnie przepływać energii. Doprowadza do równowagi ciało i umysł, działając skutecznie na wszystkich płaszczyznach: cielesnej, emocjonalnej i duchowej. Reiki nie zastępuje lekarza, lecz gdy zajdzie potrzeba, znakomicie wspiera działanie medycyny akademickiej oraz medycyny niekonwencjonalnej, co powoduje znacznie szybszy powrót do zdrowia.

Liczba zabiegów potrzebna do trwałego przywrócenia równowagi energetycznej w organizmie uzależniona jest od stanu zdrowia, ogólnej kondycji i predyspozycji potrzebującego.

Wskazania

* likwidowanie skutków nerwic i długotrwałego stresu
* przywracanie równowagi emocjonalnej
* usuwanie objawów psychofizycznego wycieńczenia organizmu
* usuwanie zaburzeń snu
* regeneracja uszkodzonych tkanek i przyspieszenie procesów gojenia po urazach i zabiegach chirurgicznych
* przywracanie sprawności systemu immunologicznego i odbudowa naturalnej odporności organizmu
* regeneracja gruczołów dokrewnych i regulacja pracy układu hormonalnego
* usuwanie zaburzeń i regulacja cyklu menstruacyjnego
* pomoc przy alergiach i długotrwałymi infekcjach organizmu
* wzmacnianie i usprawnianie pracy organów wewnętrznych