- To wydarzenie minęło.
Joga wspierająca osoby ze schorzeniami. Warsztaty Agnieszki Kmieciak
27 września 2024 | 18:30 – 21:00
Joga, jak powszechnie wiadomo, może być dla każdego tylko nie każdy rodzaj jogi i nie wszystkie pozycje są dla wszystkich. Coraz częściej zdarza się, że na zajęciach grupowych, wśród uczestników w pełni zdrowych, sprawnych, bez przeciwwskazań do praktyki, są osoby, które z powodów zdrowotnych lub tymczasowych kontuzji nie mogą w pełni uczestniczyć w zajęciach. Nauczyciel, dbając także o ich bezpieczeństwo i potrzeby, podpowiada, jakie inne, niż reszta grupy, alternatywne i bezpieczniejsze dla nich pozycje mogą robić.
Jednym z rozwiązań dla osób, które nadal chcą ćwiczyć, choć w ograniczonym zakresie, są zajęcia indywidualne. Nauczyciel skupia się w pełni na możliwościach i potrzebach jednej osoby, prowadząc ją, w dostosowanym do niej tempie, przez bezpieczne i wskazane dla niej asany i praktyki oddechowe. To także czas na rozmowy, które w grupie nie zawsze są możliwe. Ale w jodze aspekt społeczny jest bardzo ważny, bo choć każdy z nas podczas zajęć jest skupiony na sobie, to obecność innych osób bywa wspierająca i motywująca, a wymiana myśli, przed lub po zajęciach, dla wielu stanowi dodatkowy powód by przychodzić do szkoły jogi.
Dlatego z myślą o osobach, które nie czują się dobrze w dużych grupach, potrzebują indywidualnego podejścia, spokojnego rytmu i praktyki dobranej do swoich potrzeb, a także nie są w stanie zobowiązać się do regularnego uczestnictwa, proponuję kameralne warsztaty w maksymalnie w 6-osobowej grupie.
Warsztaty prowadzi Agnieszki Kmieciak
Opłata: 130; 100 zł dla osób regularnie korzystających z zajęć w ośrodku; zapisy i wpłata 50 zł zadatku do 24.IX; zapisy do wyczerpania miejsc (maksymalnie 6 osób)