Przejdź do treści
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

Gwiazda Magów. Warsztat Piotra Pałagina

22 września | 09:00 20:00

Gwiazda Magów nazywana jest teatrem terapeutycznym i terapią na głębokim, podświadomym poziomie. W tym teatrze wszyscy uczestnicy są jednocześnie aktorami, pacjentami i terapeutami. Niepotrzebne są do tego żadne szczególne zdolności, a jedynie wiedza i intuicja prowadzącego.

Gwiazda Magów składa się z siedmiu elementów, którym są przyporządkowane treści zarówno symboliczne, jak i realistyczne.

W psychologicznym ujęciu tym siedmiu elementom przyporządkowuje się takie pojęcia jak: ŚWIADOMOŚĆ (ja), PODŚWIADOMOŚĆ (dusza), MIŁOŚĆ (motywacja), MYŚLENIE (odruch, impuls), SIŁA (działanie), ŚWIATOPOGLĄD (filozofia), WIARA (zasady).

W ujęciu medycznym jest to siedem typów komórek (tkanek), z których zbudowany jest organizm. Dysharmonie pomiędzy nimi prowadzą do chorób. Przy pomocy Gwiazdy Magów można scalić różne poziomy problemów człowieka. Jest to kluczowy punkt widzenia w holistycznej medycynie i psychologii. Za pomocą Gwiazdy Magów można rozwiązać wiele problemów emocjonalnych, fizycznych, a także rozwiązać spory, uleczyć negatywne związki, czy uwolnić się od blokad spowodowanych traumatycznymi przeżyciami.

Najsilniejszym narzędziem w tej praktyce jest MISTERIUM GWIAZDY MAGÓW. Słowo misterium bywa zastępowane czasami przez słowo teatr, gra, a nawet zabawa. Wszystko zależy od punktu widzenia, podejścia i oczekiwań. Jest to misterium, dlatego że zmiany w człowieku, który bierze w nim udział, zachodzą na bardzo głębokim poziomie, często dotyczą wczesnego dzieciństwa.

Jest to również mądra zabawa, w której możemy śledzić własne reakcje na różne wydarzenia, możemy przyjrzeć się własnym emocjom i ograniczeniom. Podczas tej zabawy możemy śmiać się i płakać. Nawet rola obserwatora w takim misterium jest bardzo cenna i może przynieść odpowiedzi na pytania, które nurtują nas od lat.


W misterium bierze udział siedem planet, które symbolizują określoną sferę życia, obszar psychiki, rodzaj komórek w organizmie itp. Wewnętrzny problem posiada wielowymiarowy charakter, dlatego też misteria poruszają od razu kilka warstw, a dokładniej wszystko, co wiąże się z chorobą, życiowym niepowodzeniem, dramatem rodzinnym itp. Uczestnik misterium może wybrać sobie dowolną rolę.

Ze względu na liczbę planet, może być siedem misteriów i siedem prawd, które za nimi stoją, często są to podstawowe pytania, które zadaje sobie człowiek:

MISTERIUM SŁOŃCA – Kim jestem?
MISTERIUM MERKUREGO – Myśleć jest ciężko, ale nie myśleć jeszcze ciężej
MISTERIUM WENUS – Czego chcę? Piękno ocali świat
MISTERIUM MARSA – Zrobiłem to
MISTERIUM JOWISZA – Rola, która mnie samemu (samej) się podoba
MISTERIUM SATURNA – Każdy ma swoją prawdę
MISTERIUM KSIĘŻYCA – Przestrzeń wewnętrzna i wolność odczuć

Każde takie misterium jest improwizacją, ponieważ na początku określany jest tylko temat, a sposób rozwiązania problemu pojawia się samoistnie podczas procesu i zależy od jego uczestników.

Warsztaty prowadzi Piotr Pałagin

Opłaty: 400 zł; 200 zł osoby w charakterze obserwatorów; zapisy i wpłata 100 zł zadatku do 9.IX; przy rezygnacji po 9.IX opłata nie będzie zwracana; zapisy do wyczerpania miejsc