Przejdź do treści
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Joga wspierająca osoby ze schorzeniami. Warsztaty w kameralnej grupie prowadzi Agnieszka Kmieciak

9 lipca | 14:00 15:30

Joga, jak powszechnie wiadomo, może być dla każdego tylko nie każdy rodzaj jogi i nie wszystkie pozycje są dla wszystkich. Coraz częściej zdarza się, że na zajęciach grupowych, wśród uczestników w pełni zdrowych, sprawnych, bez przeciwwskazań do praktyki, są osoby, które z powodów zdrowotnych lub tymczasowych kontuzji nie mogą w pełni uczestniczyć w zajęciach. Nauczyciel, dbając także o ich bezpieczeństwo i potrzeby, podpowiada, jakie inne, niż reszta grupy, alternatywne i bezpieczniejsze dla nich pozycje mogą robić.

Jednym z rozwiązań dla osób, które nadal chcą ćwiczyć, choć w ograniczonym zakresie, są zajęcia indywidualne. Nauczyciel skupia się w pełni na możliwościach i potrzebach jednej osoby, prowadząc ją, w dostosowanym do niej tempie, przez bezpieczne i wskazane dla niej asany i praktyki oddechowe. To także czas na rozmowy, które w grupie nie zawsze są możliwe. Ale w jodze aspekt społeczny jest bardzo ważny, bo choć każdy z nas podczas zajęć jest skupiony na sobie, to obecność innych osób bywa wspierająca i motywująca, a wymiana myśli, przed lub po zajęciach, dla wielu stanowi dodatkowy powód by przychodzić do szkoły jogi.

Dlatego z myślą o osobach, które nie czują się dobrze w dużych grupach, potrzebują indywidualnego podejścia, spokojnego rytmu i praktyki dobranej do swoich potrzeb, a także nie są w stanie zobowiązać się do regularnego uczestnictwa, proponuję kameralne zajęcia w 3-4 osobowej grupie. Zajęcia mogą odbywać się regularnie, raz w tygodniu, we wtorki w g. 14.00-15.30 i/lub w piątki w g. 14.30-16.00, w zależności od możliwości i gotowości zgłaszających się osób – min. 3 uczestników.

Zajęcia prowadzi Agnieszki Kmieciak

Opłata: 65 zł pojedyncze zajęcia; zapisy do g. 17 dnia poprzedzającego planowane zajęcia.