Przejdź do treści
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Joga snu. Warsztat Kazimierza Kusa

9 marca | 11:00 17:00

Wszyscy mamy sny, jednak nie wszyscy je pamiętamy. Śnimy przez całe życie. Każdej nocy wkraczamy w nieznany świat, czasami pozostajemy sobą lub stajemy się kimś zupełnie innym. Spotykamy się z ludźmi, z żyjącymi i zmarłymi; latamy, poznajemy różne istoty, czujemy się doskonale, śmiejemy się, płaczemy, odczuwamy przerażenie. Czasami zmieniamy postać.

Sen postrzegany jest zwykle jako nierzeczywisty, w przeciwieństwie do rzeczywistości życia po przebudzeniu. Nie istnieje jednak nic bardziej rzeczywistego niż sen, trzeba bowiem zrozumieć, że życie jest dokładnie tak samo nierzeczywiste, jak sen. Z tego właśnie powodu joga snu znajduje zastosowanie we wszystkich przeżywanych doświadczeniach, zarówno w snach, które mamy w ciągu dnia, jak i tych nocnych.

Doświadczenie we śnie jest nieograniczone. Możemy robić wiele rzeczy niemożliwych do wykonania na jawie, w tym praktyki ułatwiające nasz duchowy rozwój. Możemy wyleczyć rany w naszej psychice, rozwiązać problemy emocjonalne. Możemy usunąć blokady hamujące obieg energii w ciele. Możemy rozpuścić zasłony w naszym umyśle, przenosząc doświadczenie poza konceptualne granice i ograniczenia.

Roztapianie granic w umyśle prowadzi do wolności, która jest podstawą. Jeżeli śnisz o groźnym ogniu, zamień się w płomień; jeśli o powodzi – w wodę. Stań się górą, panterą, przekształć siebie w mężczyznę lub w kobietę, zmień się w jastrzębia szybującego po niebie. Jedź tam, dokąd zawsze marzyłeś dotrzeć – na mityczną górę Meru, do centrum Ziemi, na inne planety, do światów innych egzystencji.

W jodze snu rzeczywiście przekształcasz się, masz dostęp do nieskończonej liczby różnych doświadczeń. Wykorzystanie snu pomaga rozwijać wolność od ograniczeń, a wreszcie rozpoznać swoją prawdziwą naturę oraz naturę wszystkich zjawisk. Przeciwwskazaniem do udziału w warsztacie jest przyjmowanie leków psychotropowych.

Warsztat prowadzi Kazimierz Kus

Opłaty:
230 zł; 200 zł dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach tai chi; zapisy i wpłata 100 zł zadatku do 5.III; przy rezygnacji po 5.III zadatku nie zwracamy